Kategorie
Drezyna

Grodziska Kolej Drezynowa

Grodziska Kolej Drezynowa

Grodziskie drezyny to już zabytki, bo niektóre mają nawet 90 lat. „Piękna Ela” z 1918 roku to największa ręczna drezyna w Polsce. Rower szynowy pochodzi z 1920 roku. Pozostałe mają ponad 50 lat. Wszystkie drezyny jednorazowo mogą zabrać do 40 osób. Do dyspozycji są drezyny ręczne oraz drezyny spalinowe. Wycieczki rozpoczynają się na urokliwej stacji Ujazd Wlkp. Drezynami można dojechać do Grodziska lub do Kościana.

Po przy byciu do Ujazdu Wlkp. mamy do wyboru kilka wariantów wycieczek. Wszystko zależy jakim czasem dysponują turyści. W ofercie są trasy 2, 4, 7 oraz 10 godzinne (podany czas łącznie z podróżą powrotną). Ponadto w ofercie Grodziskich Drezyniarzy są pokazy i przejażdżki edukacyjne dla grup szkolnych, które odbywają się na stacji Ujazd i trwają około godziny. Każdy z uczestników przejazdu otrzymuje zabytkowy bilet kartonowy, dokładnie taki sam jaki funkcjonował kiedyś na tej linii.
Na zamówienie można zorganizować piknik z ogniskiem lub grillem, noclegi , nocne przejazdy drezynami.  Zniżki dla dzieci.

INFO:
Grodziska Kolej Drezynowa, www.drezyny.org.pl
62-065 Grodzisk Wlkp. Grąblewo 66